Zaginiony Wiadukt Puszczy Sztumskiej

 
 
 
cover

Welcome to listen to the song "Zaginiony Wiadukt Puszczy Sztumskiej". If this song is the copyright belongs to you, please send a DMCA removal request by e-mail to: , we will process at least 72 hours after we received your mail. For fast report of DMCA removal, you can report by click DMCA Report button below.
Download Full Album songs For Android Zaginiony Wiadukt Puszczy Sztumskiej Fast Download

Title : Zaginiony wiadukt Puszczy Sztumskiej
Description : To pierwszy film z serii pn. "Kolejowe eksploracje", w których odwiedzamy zapomniane lub nieczynne wiadukty kolejowe. Filmami przypominamy o ich istnieniu i wspominamy ich świetność.

Krótki opis wiaduktu.
Obiekt powstał prawdopodobnie w latach 1880-1890, kiedy to uruchomiono linię kolejową nr 207 z Grudziądza do Malborka (otwarcie datowane 15 sierpnia 1883 r.). To łukowa konstrukcja wykonana z cegieł - typowa dla tamtego okresu. Nie ma jednak śladów na obiekcie, które wskazywałyby na datę oddania do użytku.

Wiadukt powstał w dość nietypowym miejscu, bo w środku lasu - Puszczy Sztumskiej. Korzystają z niego wyłącznie leśnicy. Problem w tym, że wiadukt wymaga konserwacji, coraz częściej odpadają od niego elementy cegieł.

Wiadukt posiadał też cztery wieżyczki - po dwie nad każdym przyczółkiem. Po eksploracji wiadomo, że ostały się tylko trzy z nich. Jedna upadła na przytorze. Trudno dziś ocenić, czy obiekt posiadał balustrady. Nawierzchnia drogowa była wykonana kamienia.

Lokalizacja: https://goo.gl/maps/C9I9j
Download as MP3 | Download as MP4 | Fast Download
Top